Tagi

Slow Art Day Poland 2014W 2011 roku Zuzanna Stańska postanowiła przenieść ogólnoświatową akcję ‚Slow Art Day’ do Polski. Jak pomyślała tak zrobiła. Pierwszy Dzień Wolnej Sztuki odbył się w Muzeum Narodowym w Warszawie przy współpracy Stowarzyszenia Klubu Przyjaciół MNW. W 2012 roku w akcji wzięło udział 8 muzeów (por. post Dzień Wolnej Sztuki po raz drugi w Polsce). W 2014 roku swój udział zapowiedziało… 50 muzeów i galerii z całej Polski.

Najbliższy Dzień Wolnej Sztuki już 26 kwietnia 2014 roku, początek o godzinie 12.00.

Lista instytucji biorących udział w akcji znajduje się na stronie Dzień Wolnej Sztuki. Szczegóły spotkań w poszczególnych muzeach znajdują się na ich stronach internetowych. Sprawdź czy Dzień Wolnej Sztuki odbywa się w Twoim ulubionym muzeum. Bo przecież każde dzieło ma coś do powiedzenia, wystarczy się w nie wsłuchać…

Coroczna akcja tak się spodobała, że Muzeum Narodowe we Wrocławiu oraz Zamek Królewski w Warszawie postanowiły ją przenieść na cały rok. Jeżeli po sobotniej imprezie będzie jeszcze niedosyt to można się wybrać do warszawskiego Zamku w niedzielę na Godzinę ze sztuką, 27 kwietnia, początek o 12.00.
Dzien Wolnej Sztuki 2014