Sztuka we dwoje

por. post We dwoje lepiej, online gorzej?

foto: Piotr Litwic

Sztuka to niewyczerpane źródło inspiracji, fascynacji i pozytywnej energii. Dostarcza nam estetycznego zadowolenie, różnorodnych emocji oraz zmusza do coraz to nowego odczytywania nas samych i otaczającej rzeczywistości. W lecie mieliśmy przyjemność wspólnie prowadzić spotkania online Wakacje we dwoje poświęcone artystycznym parom. Przekonaliśmy się, że takie nowe ujęcie, podejście do tematu z innej perspektywy otwiera nowe, do tej pory ukryte znaczenia i związku. Nasz projekt dał nam dużo frajdy i przyjemności, dlatego kontynuujemy go pod hasłem Sztuka we dwoje. Zapraszamy co tydzień na spotkania online ze światem sztuki w naszym towarzystwie. Każdy miesiąc poświęcony jest innemu zagadnieniu, wybieramy tematy, które dla nas samych są ciekawe i ważne. W różny sposób je aranżujemy, ujmujemy w bardziej niekonwencjonalny sposób. Liczymy, że z naszego dialogu wynikną nowe wnioski i spostrzeżenia, tak dla uczestników, jak i dla nas samych. Projekt jest częścią szerszej oferty przygotowanej przez Fundację Art Transfer, której pełny program można znaleźć na jej stronie internetowej. Materiały uzupełniające i ilustrujące nasze spotkania zamieszczane są na stronie artdone.pl.

październik 2020 – Patrząc na siebie 

listopad 2020 – Humor w sztuce

grudzień 2020 – Na tropach piękna

29.12.2020 – Nowoczesne Boże Narodzenie

styczeń 2021 – Odkrywając Picassa

luty 2021 – Zabawmy się!

marzec 2021 – Ciało i sztuka

kwiecień 2021 – Lustro duszy

maj 2021 – Nowoczesne Niderlandy

czerwiec 2021 – Jedziemy do Wenecji

Zapraszamy i życzymy wielu pozytywnych emocji!

Magdalena Kąkolewska (Fundacja Art Transfer) & Przemysław Głowacki (artdone.pl)

foto: Piotr Litwic

Magdalena Kąkolewska – założycielka Fundacji Art Transfer i prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Absolwentka prawa i historii sztuki. W latach 2013-20 organizatorka 51 wystaw sztuki młodych twórców w ramach Fundacji APH. Poprzez swoje działania upowszechnia ideę edukacji przez sztukę oraz wspiera młode talenty, które debiutują w świecie sztuki. Kuratorka, edukatorka i wykładowczyni. Autorka serii wykładów o kobietach artystkach prowadzonych w ramach programu „Niedzielne wykłady Magdy” od 2018 r., serii cotygodniowych wykładów w programie „Sztuki transferowanie” od 2013 r., programu dla dzieci „Jak artyści widzą świat i co z tego dla nas wynika” od 2012 r. Miłośniczka podróży ze sztuką.

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel. Od ponad 20 lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Obecnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi. Od 2013 r. prowadzi cykl wykładów w Zamku Królewskim w Warszawie. Jest wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wiele lat pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie, przygotowując tam liczne programy edukacyjne. W latach 2016-2019 był jurorem Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku ‚Sybilla’. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów, jest współorganizatorem tematycznych wycieczek Wyprawy ze sztuką. Prowadzi stronę poświęconą sztuce i wystawom www.artdone.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.