Sztuka we dwoje

por. post We dwoje lepiej, online gorzej?

foto: Piotr Litwic

Sztuka to niewyczerpane źródło inspiracji, fascynacji i pozytywnej energii. Dostarcza nam estetycznego zadowolenie, różnorodnych emocji oraz zmusza do coraz to nowego odczytywania nas samych i otaczającej rzeczywistości. W lecie mieliśmy przyjemność wspólnie prowadzić spotkania online Wakacje we dwoje poświęcone artystycznym parom. Przekonaliśmy się, że takie nowe ujęcie, podejście do tematu z innej perspektywy otwiera nowe, do tej pory ukryte znaczenia i związku. Nasz projekt dał nam dużo frajdy i przyjemności, dlatego kontynuujemy go pod hasłem Sztuka we dwoje. Zapraszamy co tydzień na spotkania online ze światem sztuki w naszym towarzystwie. Każdy miesiąc poświęcony jest innemu zagadnieniu, wybieramy tematy, które dla nas samych są ciekawe i ważne. W różny sposób je aranżujemy, ujmujemy w bardziej niekonwencjonalny sposób. Liczymy, że z naszego dialogu wynikną nowe wnioski i spostrzeżenia, tak dla uczestników, jak i dla nas samych. Projekt jest częścią szerszej oferty przygotowanej przez Fundację Art Transfer, której pełny program można znaleźć na jej stronie internetowej. Materiały uzupełniające i ilustrujące nasze spotkania zamieszczane są na stronie artdone.pl.

październik 2020 – Patrząc na siebie 

listopad 2020 – Humor w sztuce

grudzień 2020 – Na tropach piękna

29.12.2020 – Nowoczesne Boże Narodzenie (spotkanie bezpłatne)

styczeń 2021 – Odkrywając Picassa

Zapraszamy i życzymy wielu pozytywnych emocji!

Magdalena Kąkolewska (Fundacja Art Transfer) & Przemysław Głowacki (artdone.pl)

foto: Piotr Litwic

Magdalena Kąkolewska – założycielka Fundacji Art Transfer i prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Absolwentka prawa i historii sztuki. W latach 2013-20 organizatorka 51 wystaw sztuki młodych twórców w ramach Fundacji APH. Poprzez swoje działania upowszechnia ideę edukacji przez sztukę oraz wspiera młode talenty, które debiutują w świecie sztuki. Kuratorka, edukatorka i wykładowczyni. Autorka serii wykładów o kobietach artystkach prowadzonych w ramach programu „Niedzielne wykłady Magdy” od 2018 r., serii cotygodniowych wykładów w programie „Sztuki transferowanie” od 2013 r., programu dla dzieci „Jak artyści widzą świat i co z tego dla nas wynika” od 2012 r. Miłośniczka podróży ze sztuką.

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel. Od ponad 20 lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Obecnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi. Od 2013 r. prowadzi cykl wykładów w Zamku Królewskim w Warszawie. Jest wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wiele lat pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie, przygotowując tam liczne programy edukacyjne. Od 2016 roku jest jurorem Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów, jest współorganizatorem tematycznych wycieczek Wyprawy ze sztuką. Prowadzi stronę poświęconą sztuce i wystawom www.artdone.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.