Jedziemy do Wenecji

Spotkania online „Jedziemy do Wenecji” (czerwiec 2021 r.) w ramach cyklu Sztuka we dwoje prowadzonego przez Magdalenę Kąkolewską i Przemysława Głowackiego.

wtorki, godzina 20.00, ok. 90 minut

Nasze spotkania to zawsze artystyczne wycieczki. W czerwcu chcemy pojechać do bardzo konkretnego miejsca – do magicznej Wenecji. Wybraliśmy dla Państwa atrakcyjne, ale mniej oczywiste momenty z jej historii. Przyjrzymy się narodzinom potęgi artystycznej Serenissima, a także spojrzymy na ten okres oczami Albrechta Dürera. Na spotkaniu będzie można zobaczyć prace niemieckiego mistrza, które pojawią się na jego wystawie w Londynie jesienią tego roku. Manet, Whistler, Monet, Renoir, trudno wymienić wszystkich artystów, którzy byli zachwyceni miastem nad kanałami. Pod urokiem Wenecji była też Peggy Guggenheim, która nie tylko tu mieszkała, ale też przy Canal Grande umieściła muzeum ze swoją kolekcją sztuki nowoczesnej.

01.06 – Giovanni Bellini. Ojciec malarstwa weneckiego (Magdalena Kąkolewska)

08.06 – Albrecht Dürer w Wenecji (Przemysław Głowacki)

15.06 – Wenecja oczami artystów XIX wieku (Przemysław Głowacki)

22.06 – Peggy Guggenheim i jej kolekcja (Magdalena Kąkolewska & Przemysław Głowacki)

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wykupić bilet na stronie Fundacji Art Transfer w zakładce zgłoszenia (za pośrednictwem portalu GoOUT.net). Możliwe jest również wykupienie promocyjnego karnetu na cały miesiąc. Spotkania odbywają się na platformie Zoom. 

dodatkowy materiał ilustracyjny: