Biennale w Wenecji

Biennale w Wenecji bis (19-23 września 2022 r.)

Biennale w Wenecji (22-26 września 2022 r.)

wycieczka samolotowa w dwóch terminach

Wenecja jest jednym z miejsc, do których chcielibyśmy jeździć jak najczęściej. Niepowtarzalny klimat, wszechogarniające ślady historii, unikalna architektura, muzea i galerie wypełnione arcydziełami, wyjątkowe wystawy. A jeżeli dodać do tego jeszcze odbywające się tam Biennale to trudno się dziwić, że proponujemy Państwu kolejną szansę na spotkanie z kulturą i sztuką Serenissimy. Jak zwykle w naszym programie znajdą się najsłynniejsze muzea takie jak Pałac Dożów czy Galeria Akademii z arcydziełami malarstwa weneckiego. Zajrzymy też do rzadziej odwiedzanych miejsc oraz do kościołów, gdzie nadal można podziwiać dzieła Tycjana czy Belliniego. Jak zwykle nie zabraknie też atrakcyjnych wystaw m.in. rzeźby renesansowej oraz surrealizmu. Tytułowym punktem naszego programu jest Biennale, czyli najważniejsza na świecie prezentacja sztuki współczesnej. Ogromna ekspozycja daje możliwość sprawdzenia ‘kto jest kim’ w aktualnej sztuce oraz zapoznania się z najnowszymi jej tendencjami. Przy okazji Biennale odbywają się też inne dodatkowe imprezy i wystawy, wśród nich retrospektywne ekspozycje czołowych współczesnych artystów, w tym roku m.in. Marlene Dumas i Anish Kapoora. Niewiele jest miejsc, gdzie na tak małym obszarze w jednym czasie można zobaczyć tak dużo wspaniałej sztuki. Dlatego warto wybrać się do Wenecji, szczególnie w czasie trwania Biennale. Zapraszamy!

Sprawy organizacyjne, cena oraz zapisy na stronie wyprawyz.pl (wyprawa 19-23.09 tutaj / wyprawa 22-26.09 tutaj)

Przed wyprawą planujemy spotkania online, które przygotują nas do oglądania ważniejszych atrakcji i wystaw w czasie wyprawy. Terminy zostaną podane wkrótce.

W związku z dużym zainteresowaniem naszą propozycją jedziemy na wyprawę w dwóch terminach. Na oba terminy limit miejsc jest już wyczerpany – można zapisywać się na listę rezerwową. Program obu wypraw będzie (w miarę możliwości) identyczny.

W programie m. in.:

Biennale di Venezia. 59. Esposizione Internazionale d’Arte „Il latte dei sogni”

Palazzo Ducale (Pałac Dożów)

  • wystawa „Anselm Kiefer. Questi scritti, quando verranno bruciati, daranno finalmente un po’ di luce (Andrea Emo)

Gallerie dell’Accademia di Venezia

  • wystawa „Anish Kapoor

Palazzo Manfrin

  • wystawa „Anish Kapoor

Galleria Giorgio Franchetti alla Ca’ d’Oro

  • wystawa „Od Donatella do Alessandro Vittoria. 150 lat rzeźby w Republice Weneckiej

Peggy Guggenheim Collection

  • wystawa „Surrealizm i magia. Zaczarowana nowoczesność

Palazzo Grassi

  • wystawa „Marlene Dumas. open-end

Program zwiedzania będzie uzupełniany i modyfikowany zależnie od dostępności obiektów. Kolejność zwiedzania będzie zależna od rezerwacji w muzeach oraz godzin otwarcia obiektów.

Sprawy organizacyjne, cena oraz zapisy na stronie wyprawyz.pl (wyprawa 19-23.09 tutaj / wyprawa 22-26.09 tutaj)