Kopenhaga po sąsiedzku

Kopenhaga po sąsiedzku

wycieczka samolotowa

29 listopada-4 grudnia 2022 r.

Skandynawskie muzea kryją wiele wspaniałych dzieł sztuki, przekonaliśmy się o tym w czasie naszych niedawnych wypraw do Sztokholmu i Oslo. Teraz nadszedł czas na Kopenhagę, która w tym rejonie była dominującym ośrodkiem artystycznym. Będzie okazja do poznania miasta i jego muzeów, na czele z Państwowym Muzeum Sztuki, w którym podziwiać można nie tylko sztukę krajów nordyckich. Jednym z naszych bohaterów będzie pochodzący z Danii Bertel Thorvaldsen. Wybierzemy się też do sąsiadujących z Kopenhagą muzeów m.in. malowniczo położonego Louisiana Museum of Modern Art. Będziemy mieli okazję podziwiać francuski impresjonizm i postimpresjonizm w kolekcjach Ordrupgaard i Ny Carlsberg Glyptotek. Magnesem, który przyciąga nas tej jesieni do Kopenhagi są też wyjątkowe wystawy. Zobaczymy m.in. wystawę Henri Matisse’a, która wcześniej pokazywana była w nowojorskiej MoMie, prace z kręgu niemieckiej Nowej Rzeczowości prezentowane latem w paryskim Centre Pompidou, retrospektywę surrealistki Leonory Carrington, która przygotowana została we współpracy z hiszpańską Fundacją Mapfre, a także wystawę sztuki egipskiej okresu amarneńskiego, kiedy to faraonem był tajemniczy Echnaton.

Sprawy organizacyjne, cena oraz zapisy na stronie wyprawyz.pl 

Wstępny program:

Statens Museum for Kunst

  • wystawa „Czerwona pracownia

Ny Carlsberg Glyptotek

  • wystawa „Amarna – miasto Boga Słonca

Thorvaldsens Museum

  • wystawa „Sean Scully

 

muzea „po sąsiedzku”

Ordrupgaard (por. galeria Kolekcja Ordrupgaard na wyjeździe I, galeria Kolekcja Ordrupgaard na wyjeździe II oraz galeria Kolekcja Ordrupgaard na wyjeździe III)

  • wystawa „Vilhelm Lundstrøm

Louisiana Museum of Modern Art

  • wystawa „Niemcy w latach 20. Neue Sachlichkeit
  • wystawa „Richard Prince
  • wystawa „Alex Da Corte. Mr. Remember

ARKEN Museum for Moderne Kunst

  • wystawa „Leonora Carrington

 

Sprawy organizacyjne, cena oraz zapisy na stronie wyprawyz.pl 

Program zwiedzania będzie uzupełniany i modyfikowany zależnie od dostępności obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jest ona zależna od rezerwacji w muzeach oraz godzin otwarcia obiektów.