Lecimy na Boscha

Aktualne propozycje wyjazdów znajdują się w zakładce Wyprawy ze sztuką

„Lecimy na Boscha”

MADRYT

12 – 15 sierpnia 2016 r. (piątek-poniedziałek)

wycieczka samolotowa – 4 dni

Czy Madryt nas zachwyci? Czy jego muzea sprawią, że będziemy tęsknić? Oto nasza nowa propozycja dla wszystkich ciekawych odpowiedzi. Wystawy w muzeach Madrytu są zazwyczaj imponujące, ale zestaw tym razem jest wyjątkowy – Bosch, Caravaggio, Caillebotte i obrazy z kolekcji Phillips’a… gorąco zapraszamy wszystkich Miłośników Sztuki. Wykłady i prezentacje pomogą Państwu lepiej odebrać zaproponowane przez nas wystawy.

 

Dzień 1 – piątek – 12 sierpnia

  • Wylot z Warszawy do Madrytu
  • 08.40 – spotkanie w głębi nowego terminala, pomiędzy kolumnami oznaczonymi literami D i E – Meeting Point
  • Przylot do Madrytu 14.35
  • Przejazd do hotelu autokarem

Muzeum Narodowe Centrum Sztuki im. Królowej Zofii to jedno z najważniejszych muzeów sztuki nowoczesnej i współczesnej na świecie. Zostało otwarte w 1992 roku w specjalnie zaadoptowanym budynku XVIII-wiecznego szpitala. W kolekcji znajdują się prace takich artystów jak Pierre Bonnard, Fernand Léger, Yves Tanguy, Man Ray, Max Ernst, Paul Klee, Mark Rothko, Yves Klein, Joseph Beuys, Nam June Paik, Gabriel Orozco, Clyfford Still, Cindy Sherman oraz bogaty wybór prac artystów hiszpańskich m.in. Juana Grisa, Joana Miró, Eduardo Chillidy, Antoniego Tàpiesa, oraz Pabla Picassa na czele z jego słynną Guernicą.

Wystawa „Wifredo Lam” (por. galeria Wifredo Lam w Madrycie)

 

Dzień 2 – sobota – 13 sierpnia

Muzeum Prado – hiszpańskie muzeum narodowe posiada jeden z najwspanialszych zbiorów dzieł takich artystów jak Velázquez, Goya, Tycjan, Rubens, Rembrandt. Mieści się w XVIII-wiecznym budynku wzniesionym na życzenie Karola III i zaprojektowanym przez Juana de Villanueva. Oddane zostało do użytku w 1819 roku, a jego podstawę stanowią zbiory królewskie.

Wystawa: Bosch. Wystawa zorganizowana w 500-lecie śmierci artysty (por. galeria Bosch według Prado I oraz galeria Bosch według Prado II)

 

CaixaForum

Wystawa: Impresjoniści i nowoczesność. Arcydzieła z Kolekcji Phillipsa (por. galeria Arcydzieła Kolekcji Phillips)

Wyjątkowa okazja zobaczenia bogatego wyboru dzieł z jednej z najważniejszych kolekcji publicznych w Stanach Zjednoczonych. Na wystawie można podziwiać prace z XIX i XX wieku takich artystów jak Édouard Manet, Claude Monet, Edgar Degas, Jackson Pollock, Jean-Auguste-Dominique Ingres, Pablo Picasso, Paul Cézanne, Vincent van Gogh i Wassily Kandinsky.

 

Fundación Mapfre

Wystawa: Hiroshi Sugimoto. Black Box (por. galeria Hiroshi Sugimoto z czarnego pudełka I)

 

Dzień 3 – niedziela – 14 sierpnia

Muzeum Thyssen-Bornemisza to jedna z najsłynniejszych na świecie kolekcji sztuki. Prace pochodzą z prywatnych zbiorów rodziny Thyssen-Bornemisza gromadzonych od 1920 roku i następnie przekazanych na użytek państwa i społeczeństwa. Muzeum zostało otwarte w 1992 roku. Do najbardziej cennych i znanych należą prace Duccia, Caravaggia, Rubensa, Rembrandta, Moneta, Van Gogha oraz Picasso.

Wystawa: Caravaggio i malarze z Północy (por. galeria Caravaggio i malarze z Północy I oraz galeria Caravaggio i malarze z Północy II)

Wystawa: Caillebotte. Malarz i ogrodnik (por. galeria Gustave Caillebotte. Malarz i ogrodnik I)

Pokaz z kolekcji własnej: „Hortus conclusus” (por. galeria Hortus conclusus i inne ogrody)

 

Pałac Królewski

Wystawa: Od Caravaggia do Berniniego. Arcydzieła włoskiego baroku ze zbiorów królewskich (por. galeria Włoski barok w Palacio Real de Madrid)

 

Dzień 4 – poniedziałek – 15 sierpnia

Fundación Canal 

Wystawa: Vivian Maier. Street photographer (por. galeria Vivian Maier fotografuje ulicę I oraz galeria Vivian Maier fotografuje ulicę II)

 

  • Przejazd na lotnisko o godzinie 13.00
  • Wylot do Polski około godziny 15.00
  • Przylot do Warszawy 19.05

 

 

Organizatorzy:

Monika Wałkowska – pilot wycieczek z kilkunastoletnim stażem, współorganizatorka wycieczek tematycznych związanych z jej pasjami min. sztuką, architekturą, ogrodnictwem.

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny. Od wielu lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jest wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim, prowadzi cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie oraz rubrykę poświęconą wystawom w magazynie „Sukces”. Wiele lat pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzi bloga poświęconego sztuce i wystawom www.artdone.pl.

Biuro podróży Invitatio od 25 lat spełnia marzenia o podróżach swoich
klientów. Jest członkiem-założycielem Warszawskiej Izby Turystyki i firmą o mocno
ugruntowanej pozycji na rynku turystycznym. Zajmuje się głownie organizacją wczasów wypoczynkowych dla seniorów, zielonych szkół dla dzieci, wycieczek objazdowych „szytych na miarę”, wyjazdami edukacyjnymi oraz zimowiskami narciarskimi we Włoskich Dolomitach.

Przy wsparciu:

Publicznego Ogniska Plastycznego w Grodzisku Mazowieckim – www.popkolor.com

oraz

Towarzystwa Inteligentnej Młodzieżywww.tim.edu.pl

Hieronymus Bosch The Garden of Earthly Delights central panel 1500 05 Prado Madrid