Lecimy na Boscha

Aktualne propozycje wyjazdów znajdują się w zakładce Wyprawy ze sztuką

„Lecimy na Boscha”

MADRYT

12 – 15 sierpnia 2016 r. (piątek-poniedziałek)

wycieczka samolotowa – 4 dni

Czy Madryt nas zachwyci? Czy jego muzea sprawią, że będziemy tęsknić? Oto nasza nowa propozycja dla wszystkich ciekawych odpowiedzi. Wystawy w muzeach Madrytu są zazwyczaj imponujące, ale zestaw tym razem jest wyjątkowy – Bosch, Caravaggio, Caillebotte i obrazy z kolekcji Phillips’a… gorąco zapraszamy wszystkich Miłośników Sztuki. Wykłady i prezentacje pomogą Państwu lepiej odebrać zaproponowane przez nas wystawy.

 

Dzień 1 – piątek – 12 sierpnia

 • Wylot z Warszawy do Madrytu
 • 08.40 – spotkanie w głębi nowego terminala, pomiędzy kolumnami oznaczonymi literami D i E – Meeting Point
 • Przylot do Madrytu 14.35
 • Przejazd do hotelu autokarem

Muzeum Narodowe Centrum Sztuki im. Królowej Zofii to jedno z najważniejszych muzeów sztuki nowoczesnej i współczesnej na świecie. Zostało otwarte w 1992 roku w specjalnie zaadoptowanym budynku XVIII-wiecznego szpitala. W kolekcji znajdują się prace takich artystów jak Pierre Bonnard, Fernand Léger, Yves Tanguy, Man Ray, Max Ernst, Paul Klee, Mark Rothko, Yves Klein, Joseph Beuys, Nam June Paik, Gabriel Orozco, Clyfford Still, Cindy Sherman oraz bogaty wybór prac artystów hiszpańskich m.in. Juana Grisa, Joana Miró, Eduardo Chillidy, Antoniego Tàpiesa, oraz Pabla Picassa na czele z jego słynną Guernicą.

Wystawa „Wifredo Lam” (por. galeria Wifredo Lam w Madrycie)

 

Dzień 2 – sobota – 13 sierpnia

Muzeum Prado – hiszpańskie muzeum narodowe posiada jeden z najwspanialszych zbiorów dzieł takich artystów jak Velázquez, Goya, Tycjan, Rubens, Rembrandt. Mieści się w XVIII-wiecznym budynku wzniesionym na życzenie Karola III i zaprojektowanym przez Juana de Villanueva. Oddane zostało do użytku w 1819 roku, a jego podstawę stanowią zbiory królewskie.


Wystawa: Bosch. Wystawa zorganizowana w 500-lecie śmierci artysty (por. galeria Bosch według Prado I oraz galeria Bosch według Prado II)

 

CaixaForum

Wystawa: Impresjoniści i nowoczesność. Arcydzieła z Kolekcji Phillipsa (por. galeria Arcydzieła Kolekcji Phillips)

Wyjątkowa okazja zobaczenia bogatego wyboru dzieł z jednej z najważniejszych kolekcji publicznych w Stanach Zjednoczonych. Na wystawie można podziwiać prace z XIX i XX wieku takich artystów jak Édouard Manet, Claude Monet, Edgar Degas, Jackson Pollock, Jean-Auguste-Dominique Ingres, Pablo Picasso, Paul Cézanne, Vincent van Gogh i Wassily Kandinsky.

 

Fundación Mapfre

Wystawa: Hiroshi Sugimoto. Black Box (por. galeria Hiroshi Sugimoto z czarnego pudełka I)

 

Dzień 3 – niedziela – 14 sierpnia

Muzeum Thyssen-Bornemisza to jedna z najsłynniejszych na świecie kolekcji sztuki. Prace pochodzą z prywatnych zbiorów rodziny Thyssen-Bornemisza gromadzonych od 1920 roku i następnie przekazanych na użytek państwa i społeczeństwa. Muzeum zostało otwarte w 1992 roku. Do najbardziej cennych i znanych należą prace Duccia, Caravaggia, Rubensa, Rembrandta, Moneta, Van Gogha oraz Picasso.


Wystawa: Caravaggio i malarze z Północy (por. galeria Caravaggio i malarze z Północy I oraz galeria Caravaggio i malarze z Północy II)

Wystawa: Caillebotte. Malarz i ogrodnik (por. galeria Gustave Caillebotte. Malarz i ogrodnik I)

Pokaz z kolekcji własnej: „Hortus conclusus” (por. galeria Hortus conclusus i inne ogrody)

 

Pałac Królewski

Wystawa: Od Caravaggia do Berniniego. Arcydzieła włoskiego baroku ze zbiorów królewskich (por. galeria Włoski barok w Palacio Real de Madrid)

 

Dzień 4 – poniedziałek – 15 sierpnia

Fundación Canal 

Wystawa: Vivian Maier. Street photographer (por. galeria Vivian Maier fotografuje ulicę I oraz galeria Vivian Maier fotografuje ulicę II)

 

 • Przejazd na lotnisko o godzinie 13.00
 • Wylot do Polski około godziny 15.00
 • Przylot do Warszawy 19.05

 

Uwagi:

 • Przejazdy w Madrycie realizowane komunikacją miejską.
 • Dodatkowe propozycje oraz kolejność zwiedzania muzeów jest zależna od godzin dokonanych rezerwacji.
 • Szczegóły zostaną przesłane w późniejszym terminie bezpośrednio do uczestników wyprawy.

Pytania i ustalenia dotyczące organizacji – Monika Wałkowska – kontakt@wyprawyz.pl lub monik@list.pl

Cena:

2790 PLN (cena gwarantowana przy grupie 20 osób)

 • Możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego.
 • Wycieczka realizowana w grupie minimum 20 osób.

Świadczenia ujęte w cenie:

• opieka pilota
• opieka historyka sztuki
• przelot samolotem na trasie Warszawa-Madryt-Warszawa
• 3 noclegi w pokojach 2-osobowych w okolicy Madrytu
• 3 śniadania w hotelach
• zestaw audioguide
• ubezpieczenie turystyczne – Axa Travel Small- KL -10000 euro, NNW – 2000 euro, bagaż podróżny – 200 euro.

Świadczenia poza ceną:
• bilety wstępu – szacowany koszt biletów dla osoby dorosłej: 60 €
• bilety na transport publiczny
• posiłki (oprócz śniadań) we własnym zakresie, możliwość korzystania z obiadokolacji zamawianych przez pilota – cena około 15-20 € na osobę za posiłek

Opłaty w euro za wstępy do proponowanych muzeów, transport oraz za ewentualne deklarowane obiadokolacje zostaną zebrane na początku wycieczki.

Informacje dodatkowe:

 • DEKLARACJE UCZESTNICTWA, prosimy wysłać do Moniki Wałkowskiej na adres mailowy kontakt@wyprawyz.pl (uwaga! nowy adres) lub w razie problemów monik@list.pl.
 • Informację dotyczącą konta, terminu wpłaty zaliczki oraz ankietę otrzymają osoby bezpośrednio zainteresowane tym wyjazdem po przesłaniu zgłoszenia.
 • Po zebraniu się grupy zapisujemy na listę rezerwową na miejsca dostępne po rezygnacji któregoś z uczestników. W tym przypadku cena może ulec zmianie o koszt związany ze zmianą rezerwacji samolotowej.
 • Wyjazd zostanie potwierdzony najpóźniej do 20 maja 2016.
 • Do czasu potwierdzenia grupy wpłacone zaliczki są w całości zwracane na konto wpłacającego.

Zachęcamy do polubienia naszego profilu na facebooku ‚Wyprawy ze sztuką’.

Organizatorzy:

Monika Wałkowska – pilot wycieczek z kilkunastoletnim stażem, współorganizatorka wycieczek tematycznych związanych z jej pasjami min. sztuką, architekturą, ogrodnictwem.

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny. Od wielu lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jest wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim, prowadzi cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie oraz rubrykę poświęconą wystawom w magazynie „Sukces”. Wiele lat pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzi bloga poświęconego sztuce i wystawom www.artdone.pl.

Biuro podróży Invitatio od 25 lat spełnia marzenia o podróżach swoich
klientów. Jest członkiem-założycielem Warszawskiej Izby Turystyki i firmą o mocno
ugruntowanej pozycji na rynku turystycznym. Zajmuje się głownie organizacją wczasów wypoczynkowych dla seniorów, zielonych szkół dla dzieci, wycieczek objazdowych „szytych na miarę”, wyjazdami edukacyjnymi oraz zimowiskami narciarskimi we Włoskich Dolomitach.

Przy wsparciu:

Publicznego Ogniska Plastycznego w Grodzisku Mazowieckim – www.popkolor.com

oraz

Towarzystwa Inteligentnej Młodzieżywww.tim.edu.pl

Hieronymus Bosch The Garden of Earthly Delights central panel 1500 05 Prado Madrid

 

Reklamy