Lola van der W.

Aktualne propozycje wyjazdów znajdują się w zakładce Wyprawy ze sztuką.

Specjalnie dla uczestników i sympatyków ‘Wypraw ze sztuką’

zaproszenie na

spotkanie z fotografikiem Wojtkiem Wieteską

na wystawie ‘Lola van der W.

we wtorek 29 października 2019 r. o godzinie 19.00

prowadzenie: Przemysław Głowacki

  • ze względu na ograniczoną przestrzeń prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres kontakt@wyprawyz.pl

29.10.19 r. (wtorek) godzina 19.00
Przestrzeń Anny i Marka Bimer
ul. Zielona 37B, Warszawa
wernisaż wystawy 24.10.19, g. 19:00
wystawie towarzyszy instalacja Doroty Roqueplo
kurator projektu: Ania Diduch
wystawa trwa do 30.10.19 w godzinach 13.00-19.00

Punktem wyjścia dla wystawy ‘Lola van der W.’ Wojtka Wieteski jest jego fascynacja portretem nieznanej kobiety mistrza wczesnego malarstwa niderlandzkiego Rogiera van der Weydena. Tajemniczy wizerunek pojawia się na fotografiach w zmiennych kontekstach, w różnym czasie i miejscu. Jest to propozycja nowych interpretacji samego obrazu, ale też refleksja nad współczesnym odbiorem sztuki w świecie zdominowanym przez reprodukcje.
Zapraszamy na wspólną podróż w świat dawnego malarstw i współczesnej fotografii. Będzie okazja porozmawiać o twórczości Rogiera van der Weydena i jego intrygującym portrecie, ale też o okolicznościach powstania fotografii z serii ‘Lola van der W.’.

‘Przestrzeń’ Anny i Marka Bimer to dom, pracownia i przestrzeń wystawowa, w której prezentowane są prace zaproszonych artystów dla wybranych gości.

„No i te myśli ukośne… kobiety, której im dłużej się przyglądamy tym bardziej widzimy jak ulatniają się. Parują. Czujemy ich zapach emanujący w naszą stronę.
I w tym kierunku spojrzenia – nie obejmującym nas swoim zasięgiem – bohaterka pozwala nam ulokować nasze myśli. Wywołuje je.” Wojtek Wieteska

Rogier van der Weyden, Portret damy / Portrait of a Lady, ok. / ca. 1460, National Gallery of Art, Waszyngton / Washington