Aktualne propozycje wyjazdów znajdują się w zakładce Wyprawy ze sztuką.
Milanówek ze Szczepkowskim
24.08.2020 (poniedziałek) godzina 10.00
czas trwania ok. 4-5 godzin – dojazd własny
Jan Szczepkowski, wybitny polski rzeźbiarz okresu międzywojennego, będzie głównym bohaterem naszego drugiego spotkania w Milanówku (szczegóły pierwszego znajdują się tutaj). Poznamy związane z nim miejsca, w magistracie miasta obejrzymy wykonane przez niego meble i dotrzemy do pracowni artysty w ogrodzie willi Walerii, w której mieszkał do końca życia.
Spacer po mieście poprowadzi historyczka i wielka miłośniczka Milanówka Agata Markiewicz. Odpowie nam na pytania, dlaczego nazywany on jest „Małym Londynem” i „Kiedy Milanówek był stolicą”. Z pewnością nie ominiemy kościoła św. Jadwigi Śląskiej, w którym w czasie wojny przechowywano urnę z sercem Fryderyka Chopina. Dodatkowo planujemy spotkanie-niespodziankę w pracowni jedno ze współczesnych milanowskich artystów.
W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych uczestników nasza Wyprawa będzie miała charakter spaceru i odbędzie się w godzinach południowych. Sala w magistracie zostanie otwarta specjalnie dla naszej grupy.
Aby dobrze przygotować się na spotkanie z Janem Szczepkowskim w Milanówku, dzień przed wyprawą zapraszamy na wykład online poświęcony twórczości artysty.
- wykład online „Jan Szczepkowski„
- 23 sierpnia 2020 r. (niedziela) godzina 19.00 (czas trwania ok. 75 minut)
- prowadzenie: Przemysław Głowacki
- na wykład można zapisac się TUTAJ
Zapraszamy też do obejrzenia foto-relacji z wystawy monograficznej Jana Szczepkowskiego w Orońsku w 2014 roku:
- galeria Jan Szczepkowski w Orońsku I
- galeria Jan Szczepkowski w Orońsku II
Dla uczestników „Wypraw ze sztuką”, tak ciekawych świata, Milanówek to z pewnością interesujący cel podróży. Zapraszamy gorąco na opowieści wśród milanowskich dębów!
Szczegóły organizacyjne, cena oraz zapisy na stronie wyprawyz.pl
Aby sie zapisać kliknij tutaj: MILANÓWEK ZE SZCZEPKOWSKIM
Organizatorzy:
Monika Wałkowska – pilot wycieczek z kilkunastoletnim stażem, współorganizatorka wycieczek tematycznych związanych z jej pasjami min. sztuką, architekturą, ogrodnictwem.
Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny. Od wielu lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jest wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim. Prowadzi cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Wiele lat pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzi bloga poświęconego sztuce i wystawom www.artdone.pl.
Przy wsparciu:
Publicznego Ogniska Plastycznego w Grodzisku Mazowieckim – www.popkolor.com
Fundacji Arttransfer – www.arttransfer.pl
Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży – www.tim.edu.pl