Paryski kalejdoskop

Aktualne propozycje wyjazdów znajdują się w zakładce Wyprawy ze sztuką.

Paryski kalejdoskop

wycieczka samolotowa

12-16 października 2022 r.

WYPRAWA ODWOŁANA

 

Zapraszamy na kolejną wyprawę, na której na pewno nie zabraknie wrażeń i emocji związanych ze sztuką. Gwarantuje to cel naszej podróży – Paryż. Stolica Francji przez wieki była też stolicą artystyczną świata. Wypełniona jest zabytkami i muzeami, w których organizowane są najciekawsze wystawy. W tym sezonie będzie podobnie, wśród najatrakcyjniejszych imprez wymienić trzeba wielką prezentację twórczości Edvarda Muncha, retrospektywę znanej już nam z poprzednich wypraw Alice Neel czy wystawę mrocznego prekursora romantyzmu Henry’ego Fuesliego. Miłośników surrealizmu i mody przyciągnie na pewno wystawa Elsy Schiaparelli. A to przecież nie koniec. Nie zabraknie prezentacji tematycznych – Luwr zaprasza, aby w nowy sposób spojrzeć na temat martwej natury, a Musée Marmottan Monet uczci swój jubileusz wystawą poświęconą słońcu w sztuce. To właśnie tam można oglądać słynną „Impresję – wschód słońca” Claude’a Moneta. Bo Paryż to też najwspanialsze zbiory sztuki, które można zwiedzać bez końca. Mniej obeznani z atrakcjami stolicy Francji będą mieli okazję zobaczyć to co najlepsze w Paryżu i choć trochę poczuć jego niepowtarzalny klimat. W naszym programie nie zabraknie miejsc, w których jeszcze wspólnie nie byliśmy, również tych trudniej dostępnych w okolicach Paryża. Najciekawsze wystawy, bogate muzea i zachwycające zabytki. Zapraszamy na 5 dni niezapomnianych przeżyć na artystycznym szlaku przez Europę.

Pierwotnie naszą wyprawę planowaliśmy jako autokarową, ale ze względów organizacyjnych zmieniamy propozycję na wycieczkę lotniczą. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do szybkiego kontaktu, abyśmy byli pewni, że mamy wystarczającą liczbę uczestników, aby wyprawę potwierdzić. 

Sprawy organizacyjne, cena oraz zapisy na stronie wyprawyz.pl 

Program (będzie jeszcze uzupełniany):

Musée d’Orsay

  • wystawa „Edvard Munch. Un poème de vie, d’amour et de mort

Centre Pompidou

  • wystawa „Alice Neel

Luwr

  • wystawa „Les Choses. Une histoire de la nature morte

Musée Marmottan Monet

  • wystawa „Face au soleil, un astre dans les arts

Musée Jacquemart-André

Fondation Louis Vuitton

Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris

Petit Palais

Musée des Arts Décoratifs

  • wystawa „Shocking! Les mondes surréalistes d’Elsa Schiaparelli

Château d’Écouen – Musée national de la Renaissance

Château de Chantilly (por. galeria Château de Chantilly I)

Program zwiedzania będzie uzupełniany i modyfikowany zależnie od dostępności obiektów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jest ona zależna od rezerwacji w muzeach oraz godzin otwarcia obiektów.