Paryż 2014 (marzec)

Aktualne propozycje wyjazdów znajdują się w zakładce Wyprawy ze sztuką

aktualizacja 18.03.2014
Wróciliśmy. Zachwyceni i zmęczeni, ale było warto. Nawet jeśli zrobił mi się odcisk od biegania po paryskim bruku 😉 Bardzo dziękujemy wszystkim za świetne towarzystwo! A w maju zapraszamy do Belgii (por. post Belgia 2014 – maj)

aktualiazacja 16.02.2014
Kilka osób zrezygnowało z wyjazdu, istaniało nawet niebezpieczeńswo, że będziemy musieli odwołać wycieczkę. Aby utrzymać niską cenę potrzebna jest odpowiednia liczba osób. Jednak udało się! Jedziemy w marcu do Paryża! A nadal jest kilka wolnych miejsc. Jeżeli ktoś się namyśla albo ma po prostu ochotę, to niech dłużej się nie zastanawia. Dodatkowa prośba – przekażcie też swoim znajomym, że jeszcze można do nas dołączyć.

aktualizacja 06.02.2014
Po weryfikacji deklaracji okazało się, że jeszcze jest szansa z nami pojechać (kilka osób się nie odzywa, więc pewnie zrezygnują). Kto ma ochotę na wizytę w Paryżu niech pisze do p. Moniki (monik@list.pl), która już ostro koresponduje z muzeami w sprawie rezerwacji. Dosłownie kilka ostatnich miejsc, więc kto pierwszy ten lepszy! Tak jak pisałem – warto być na liście rezerwowej 😉

aktualizacja 31.01.2014
Grupa do Paryża już się zebrała! 🙂 można się zapisywać na listę rezerwową, zawsze jest szansa, że ktoś zrezygnuje. Terminy następnych wycieczek wkrótce – trzeba zacząć myśleć o wakacjach…

Zwiedzamy muzea Paryża. Barok – rokoko – impresjonizm

13-17 marca 2014 r. (czwartek-poniedziałek)
wycieczka autokarowa

w programie:

 • zwiedzanie muzeów – Luwr, Wersal, Musée d’Orsay, Musée Marmottan Monet (w nim obraz „Impresja – wschód słońca” Claude’a Moneta), Musée Jacquemart-André, Musée National Eugène Delacroix, Centrum Pompidou, Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris (Muzeum Sztuki Nowoczesnej Miasta Paryża – opcjonalnie)
 • spacer po wyspie Cité (katedra Notre-Dame), Wieża Eiffla (opcjonalnie), rejs statkiem po Sekwanie (opcjonalnie)
 • wystawy:

w drodze do Paryża – Zurbaran. Master of Spain’s Golden Age (Zurbarán. Mistrz Złotego Wieku sztuki hiszpańskiej)Centre for Fine Arts w Brukseli, por. galeria Francisco de Zurbarán

De Watteau à Fragonard. Les Fêtes Galantes (Od Watteau do Fragonarda. Fêtes galantes) w Musée Jacquemart-André (najlepsze przykłady francuskiego malarstwa XVIII wieku sprowadzone z muzeów całego świata m.in. Waszyngtonu, St. Petersburga, Madrytu i Karlsruhe) por. galeria Les fêtes galantes

Goya et la modernité (Goya i nowoczesność) Pinacothèque de Paris (wystawa monograficzna wybitnego malarza i grafika hiszpańskiego, prekursora sztuki nowoczesnej)

Les impressionnistes en privé (Impresjoniści ze zbiorów prywatnych)Musée Marmottan Monet (wystawa przygotowana z okazji 80-lecia muzeum prezentująca bardzo rzadko pokazywane arcydzieła) por. galeria Impresjoniści prywatnie

Vincent van Gogh / Antonin Artaud. Le suicidé de la société (Vincent van Gogh / Antonin Artaud. Społeczne samobójstwo) w Musée d’Orsay, Paryż (wystawa prezentująca 30 obrazów Vincenta van Gogha oraz rysunki i listy)

La dynastie Brueghel (Dynastia Brueghelów) Pinacothèque de Paris (głośna wystawa, prezentowana wcześniej we Wrocławiu, obrazy rodziny Brueghlów wypożyczone wyłącznie z kolekcji prywatnych) por. galeria Prywatna rodzina Brueghlów I oraz galeria Prywatna rodzina Brueglów II

Gustave Doré (1832-1883). L’imaginaire au pouvoir (Gustave Doré (1832-1883). Potęga wyobraźni) Musée d’Orsay, Paryż (wystawa monograficzna jednego z najciekawszych grafików, ilustratorów i karykaturzystów francuskich XIX wieku)

Bill Viola Grand Palais (wielka wystawa retrospektywna jednego z najważnieszych współczesnych artystów – mistrza wielkoformatowych prac video)

Koszt wycieczki: 1190 zł

Świadczenia:

 • przejazd autokarem
 • 3 noclegi w hotelach ze śniadaniami (pokoje 2-3 osobowe, możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NW, KL

Opłaty dodatkowe:

 • ceny biletów normalnych do muzeów: 42 € – oplata za 2-dniową kartę muzealną (sobota, niedziela) + ok. 70 euro na muzea nieobjęte kartą (czwartek, piątek, niedziela, rejs, wieża Eiffla) – koszt dla osoby dorosłej, (osoby poniżej 26 roku mają duże zniżki, osoby poniżej 18 roku życia w większości muzeów wstęp – gratis) Są to koszty maksymalne. Pracujemy nad tym, aby je trochę obniżyć, być może część wstępów będzie ulgowa lub bezpłatna.
 • posiłki (oprócz śniadań) we własnym zakresie, możliwość korzystania z obiadokolacji zamawianych przez pilota – cena do 15 euro na osobę

Informacje dodatkowe:

 • deklaracje uczestnictwa prosimy wysłać do p. Moniki Wałkowskiej – adres mailowy monik@list.pl (decyduje kolejność zgłoszeń!)
 • wpłata zaliczki za wycieczkę do 31 stycznia 2014 r. na konto biura podróży Madart
 • wpłata pozostałej kwoty do 25 lutego 2014 r.
 • opłaty za bilety wstępu i za obiadokolacje na początku wycieczki
 • Wyjeżdżamy w czwartek bardzo wcześnie rano, aby wieczorem zdążyć obejrzeć wystawę w Brukseli (jest czynna do godz. 21.00), potem nocleg w okolicy. Rano przejazd do Paryża, w którym planujemy być około południa. Następnie trzy dni zwiedzania. Powrót nocą z niedzieli na poniedziałek, w Warszawie będziemy po południu.

organizatorzy:

(przy udziale Publicznego Ogniska Plastycznego w Grodzisku Mazowieckim oraz Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży)

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny. Od prawie 20 lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jest wykładowcą w Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim, pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji, współpracuje z wieloma instytucjami kultury, prowadzi cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów, autor bloga artdone.pl.

Monika Wałkowska – pilot wycieczek z kilkunastoletnim stażem, współorganizatorka wycieczek tematycznych związanych z jej pasjami m.in. sztuką, architekturą, ogrodnictwem.

Madart – biuro podróży działające od kwietnia 2005 roku (www.madart.pl). Jako touroperator organizuje wycieczki objazdowe po krajach europejskich, a także wczasy w hotelach termalnych Węgier, Słowacji i Austrii. Biuro ‘Madart’ prowadzi także własną szkołę pilotów wycieczek. ‘Madart’ specjalizuje się w organizacji imprez turystycznych na indywidualne zamówienie, realizując zarówno klasyczne wycieczki, jak i wyjazdy kulturoznawcze, enoturystyczne (turystyka winiarska), wyjazdy motywacyjne i studyjne dla różnorodnych grup zawodowych. Dyrektorem i właścicielem biura jest Małgorzata Hałkowska – pilot wycieczek z 20-letnim stażem, członek komisji egzaminacyjnej d/s pilotów wycieczek przy Marszałku Podkarpackim.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s