Spotkanie ‚Późny Rembrandt’

Aktualne propozycje wyjazdów znajdują się w zakładce Wyprawy ze sztuką

Fundacja Art Transfer
oraz artdone.pl

zapraszają na

spotkanie sympatyków i uczestników „Wypraw ze sztuką”
oraz wykład Przemysława Głowackiego „Późny Rembrandt”

które odbędzie się
1 marca 2015 r. (niedziela) o godzinie 16.00
w Pawilonie Sztuki w Warszawie
ul. Kostrzewskiego 1 domofon 131 (wjazd od Sobieskiego)

Wykład dotyczyć będzie głośnej wystawy, która zimą biła rekordy frekwencji w londyńskiej National Gallery (por. galeria Późny Rembrandt I oraz galeria Późny Rembrandt II). Obecnie prezentowana jest w Rijksmuseum w Amsterdamie i jest jednym z głównych punktów programu najbliższej „Wyprawy ze sztuką” zaplanowanej na połowę kwietnia (por. post Od Michała Anioła do Rembrandta).
Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, będzie okazja do porozmawiania o najbliższych planach wyjazdowych. Uczestników poprzednich wypraw prosimy o zabranie zdjęć i dobrych wspomnień, własne wypieki też mile widziane.

Liczba miejsc ograniczona, prosimy o zapisy pod nr telefonu 513 525 045 w godzinach 9.30-16.30.

Organizatorami „Wypraw ze sztuką” są Przemysław Głowacki, Monika Wałkowska oraz firma Madart przy udziale: Publicznego Ogniska Plastycznego w Grodzisku Mazowieckim oraz Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży. Więcej informacji w zakładce Wyprawy ze sztuką.

Pawilon Sztuki w Warszawie jest siedzibą Fundacji Artystyczna Podróż Hestii oraz Fundacji Art Transfer.
Fundacja Artystyczna Podróż Hestii jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu artystycznego dla studentów wydziałów artystycznych szkół wyższych w Polsce. Konkurs odbywa się corocznie od 2002 roku. Jego laureaci odbywają rezydencje artystyczne w Nowym Jorku i Walencji. Celem fundacji jest wspieranie młodych talentów, propagowanie sztuki i edukacji artystycznej.
Fundacja Art Transfer jest organizacją propagującą edukację przez sztukę dla dzieci i osób dorosłych, organizatorem warsztatów dla dzieci zarówno w siedzibie fundacji jak i w placówkach przedszkolnych i szkolnych, wykładów o sztuce dla dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem grupy osób 50+.

Obecnie w Pawilonie Sztuki prezentowana jest wystawa Łukasza Patelczyka pt. „Niebko”. Łukasz Patelczyk to laureat 10. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Jest artystą wizualnym poruszającym się w obszarze malarstwa oraz sztuki wideo, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.Rembrandt van Rijn Sampling Officials of the Amsterdam Drapers’ Guild The Syndics ca 1662 Rijksmuseum

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.