Bartłomiej Kiełbowicz. Sublimacja

Bieżące informacje znajdują się w zakładce Wyprawy ze sztuką.

 

Wyprawy ze Sztuką online zapraszają na wystawę:

‚Bartłomiej Kiełbowicz. Sublimacja’

spotkanie online

13 grudnia 2020 r., niedziela, godzina 19.00

Dobrym zwyczajem naszych Wypraw ze Sztuką są wizyty na wystawach sztuki współczesnej. Nie może ich zabraknąć w programie spotkań online. Gdyby nie pandemia to zapewne wybralibyśmy się do Lublina, do Galerii Białej, gdzie dużą wystawę swoich ostatnich prac ma Bartłomiej Kiełbowicz. Wystawa została czasowo zamknięta ze względów bezpieczeństwa, ale my mamy szansę poznać ją wirtualnie. W czasie naszego spotkania obejrzymy wybrane prace oraz porozmawiamy z ich autorem. Będzie też wyjątkowa okazja, aby obejrzeć pracę video stworzoną wspólnie z tancerką i choreografką Liwią Bargieł, która również będzie naszym gościem (por. video Pandemobook (teaser)). Wystawa ‚Sublimacja’ to prezentacja prac aktualnych, dotyczących dziejących się na naszych oczach wydarzeń. Ale jest to również osobista podróż w przeszłość, refleksja nad historią i procesami jej powstawania. To opowieść o sztuce, która komentuje otaczającą rzeczywistość z perspektywy indywidualnego doznania. Krótki film przygotowany przez galerię niech będzie zachętą do udziału w naszym spotkaniu: Bartłomiej Kiełbowicz. Sublimacja/relacja z wystawy.

Aby wziąć udział w spotkaniu, prosimy o zgłoszenie (zapisy zakończyły się). W odpowiedzi prześlemy informacje techniczne przynajmniej 60 minut przed startem wydarzenia. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci wzięcia udziału w spotkaniu – pomoże nam to w odpowiedniej jego organizacji.

Bartłomiej Kiełbowicz ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w 2009 roku pod okiem Jarosława Modzelewskiego oraz Pawła Bołtryka Hebana. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jest asystentem w pracowni prof. Bołtryka Hebana.

W swojej twórczości Bartłomiej Kiełbowicz operuje szeroką paletą technik i wykorzystywanych materiałów. Zaczynając od wczesnej fascynacji fotografią, poprzez tradycyjne techniki takie jak malarstwo, kolaż a nawet rzeźba. Ważną dziedziną jest dla niego rysunek. Siega po instalacje, video i szczególnie chętnie po używane wtórnie obiekty, które są punktem wyjścia do odkrywania i budowania pomostów pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Wiele jego prac ma charakter konceptualny. Chętnie odwołuje się do historii sztuki, dzięki czemu osiąga wielopłaszczyznowe skojarzenia zachęcające widza do własnych interpretacji jego dzieł. 

Prace Bartłomieja Kiełbowicza prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Warszawie, Brukseli, Wrocławiu czy Elblągu. Na artdone można zobaczyć wybór wcześnieszych dzieł pokazywanych na wystawach w Galerii 81 Stopni w 2013 roku (por. galeria Bartek Kiełbowicz i jego spadochroniarze), w Centrum Sztuki Współczesnej. Zamek Ujazdowski w 2014 roku (por. galeria Bartek Kiełbowicz w Zamku Ujazdowskim) oraz w Galerii Contrast w 2018 roku (por. galeria Bartłomiej Kiełbowicz we śnie).

 

Aby regularnie otrzymywać informacje o naszych projektach można zapisać się na nasz newsletter na stronie wyprawyz.pl.

Zapraszamy również na spotkania online prowadzone przez Przemysława Głowackiego oraz Magdalenę Kąkolewską Sztuka we dwoje.