Polska. Siła obrazu bis

Bieżące informacje znajdują się w zakładce Wyprawy ze sztuką.

 

Zaproszamy na powtórkę wykładu online poświęconego wystawie ‚Polska. Siła obrazu’

8 listopada 2020 r., niedziela, godzina 19.00

wykład prowadzi: Przemysław Głowacki

gość specjalny: dr hab. Agnieszka Rosales Rodríguez (współkuratorka wystawy)

Nasze pierwsze spotkanie poświęcone aktualnej wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie (por. galeria Siła polskich obrazów I) cieszyło się dużym zainteresowaniem, ale ze względów technicznych musieliśmy ograniczyć liczbę uczestników. W związku z tym zapraszamy na powtórkę. Na wykładzie poznamy założenia wystawy oraz najważniesze obrazy na niej prezentowane. Wystawa wcześniej prezentowana była we Francji (por. galeria Polska w Louvre-Lens) i gromadzi najlepsze dzieła polskiego malarstwa XIX wieku. Liczymy, że nasze spotkanie spotka sie z zainteresowaniem tych, którym uda się dotrzeć na wystawę, ale też zapraszamy wszystkich, którzy ze względów bezpieczeństwa nie zdecydują się na jej zwiedzanie. 

Aby wziąć udział w wykładzie, prosimy o zgłoszenie pod tym linkiem. W odpowiedzi prześlemy link do spotkania na 60 minut przed startem wydarzenia. Prosimy o wcześniejszą rejestrację – liczba miejsc ograniczona. Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom, prosimy o zainstalowanie stosownego programu.

Aby regularnie otrzymywać informacje o naszych projektach można zapisać się na nasz newsletter na stronie wyprawyz.pl.

Zapraszamy również na spotkania online prowadzone przez Przemysława Głowackiego oraz Magdalenę Kąkolewską Sztuka we dwoje. W listopadzie cykl pod hasłem Humor w sztuce.

Materiał ilustracyjny do wykładu: