Nowoczesne Boże Narodzenie

por. post Fundacja Art Transfer zaprasza 2020/21

foto: Piotr Litwic

Fundacja Art Transfer oraz artdone.pl

zapraszają na otwarty wykład poświęcony ikonografii Bożego Narodzenia w sztuce XIX i XX wieku:

Nowoczesne Boże Narodzenie

  • prowadzenie: Magdalena Kąkolewska & Przemysław Głowacki
  • 29 grudnia 2020 r., wtorek, godzina 19.00, ok. 75 minut
  • spotkanie odbywa się w cyklu Sztuka we dwoje

WYKŁAD BEZPŁATNY

Są takie motywy, które mimo upływu kolejnych wieków nadal pozostają obecne w naszej kulturze. Jednym z nich są święta Bożego Narodzenia, które nieodmiennie inspirują kolejne pokolenia twórców. Na przestrzeni lat zmieniały się dominujące style, pojawiały się i zanikały kolejne symbole, zmieniała się percepcja samego święta, wciąż jednak pozostaje ono ważnym tematem dla twórców.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wysłać maila na adres office@arttransfer.pl, a my prześlemy link do wydarzenia. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa w spotkaniu. Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Prosimy o wcześniejsze zainstalowanie stosownego programu https://zoom.us/

ZAPRASZAMY!

Magdalena Kąkolewska – założycielka Fundacji Art Transfer i prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Absolwentka prawa i historii sztuki. W latach 2013-20 organizatorka 51 wystaw sztuki młodych twórców w ramach Fundacji APH. Poprzez swoje działania upowszechnia ideę edukacji przez sztukę oraz wspiera młode talenty, które debiutują w świecie sztuki. Kuratorka, edukatorka i wykładowczyni. Autorka serii wykładów o kobietach artystkach prowadzonych w ramach programu „Niedzielne wykłady Magdy” od 2018 r., serii cotygodniowych wykładów w programie „Sztuki transferowanie” od 2013 r., programu dla dzieci „Jak artyści widzą świat i co z tego dla nas wynika” od 2012 r. Miłośniczka podróży ze sztuką.

Przemysław Głowacki – historyk sztuki, edukator muzealny, nauczyciel. Od ponad 20 lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o sztuce. Obecnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi. Od 2013 r. prowadzi cykl wykładów w Zamku Królewskim w Warszawie. Jest wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wiele lat pracował w Muzeum Narodowym w Warszawie, przygotowując tam liczne programy edukacyjne. Od 2016 roku jest jurorem Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla. Jego pasją jest zwiedzanie muzeów, jest współorganizatorem tematycznych wycieczek Wyprawy ze sztuką. Prowadzi stronę poświęconą sztuce i wystawom www.artdone.pl.