Niderlandy z ERGO Hestii

Wyprawy ze Sztuką online

zapraszają na wirtualny spacer po wystawie

Różne spojrzenia.
Malarstwo holenderskie i flamandzkie z Kolekcji ERGO Hestii

  • 5 czerwca 2021 r. (sobota) godzina 19.00
  • prowadzenie: Przemysław Głowacki
  • wystawa zorganizowana w Muzeum Narodowym w Warszawie
  • gość specjalny: Magdalena Kąkolewska (Artystyczna Podróż Hestii / Fundacja Art Transfer)
  • spotkanie online

W tym trudnym czasie udało się zorganizować w Muzeum Narodowym w Warszawie wyjątkową wystawę. Prezentuje ona 52 obrazy holenderskie i flamandzkie powstałe w XVII w., czyli w okresie rozkwitu kultury Niderlandów Północnych i Południowych. Trzon ekspozycji stanowi kolekcja towarzystwa ubezpieczeniowego ERGO Hestia, która uzupełniona jest dziesięcioma pracami wybranymi ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Do tej pory nikt nie przypuszczał, że w Polsce w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat stworzono tak ciekawy zbiór malarstwa dawnego. Jest to pierwsza prezentacja tej prywatnej kolekcji (por. galeria Malarstwo holenderskie i flamandzkie z kolekcji ERGO Hestii oraz MNW I)

Miłośników sztuki zapraszamy na spotkanie, na którym obejrzymy i omówimy obrazy pokazywane na wystawie, a także zapoznamy się z koncepcją ekspozycji. Zapraszamy wszystkich, którzy odwiedzą mury warszawskiego muzeum, ale również tych, którzy tej szansy nie będą mieli.

Do zobaczenia na wirtualnej wyprawie!

Aby wziąć udział w spotkaniu, prosimy o zgłoszenia na stronie www.wyprawyz.pl (zapisy pod tym linkiem). W odpowiedzi prześlemy informacje techniczne przynajmniej 60 minut przed startem wydarzenia. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci wzięcia udziału w spotkaniu – pomoże nam to w odpowiedniej jego organizacji. Spotkanie planujemy na platformie Zoom.

Aby regularnie otrzymywać informacje o naszych projektach można zapisać się na nasz newsletter na stronie wyprawyz.pl.

Zapraszamy również na cykle wykładów online Fokus na sztukę oraz Sztuka we dwoje organizowane przez Fundację Art Transfer.