Caravaggio w Mediolanie

Aktualne propozycje wyjazdów znajdują się w zakładce Wyprawy ze sztuką

Caravaggio w Mediolanie

Bergamo – Mediolan

wycieczka samolotowa

30 listopada – 3 grudnia

Lubimy oglądać ciekawe wystawy, a w ciągu roku jest organizowanych kilka wystaw, które są wyjątkowe. Do nich należy na pewno przygotowywana tej jesieni wystawa Caravaggia w Mediolanie (por. galeria Caravaggio urodzony w Mediolanie I), na którą sprowadzonych zostanie 18 arcydzieł wielkiego mistrza malarstwa wczesnobarokowego. Dawno nie było okazji zobaczyć tak dużej ich liczby w jednym miejscu. Stąd pomysł naszej wyprawy.

Wyprawa realizowana tanimi liniami lotniczymi, co oznacza konieczność podjęcia decyzji w ciągu kilku najbliższych dni i brak możliwości zamiany biletu. Przejazdy w Mediolanie i okolicach realizowane komunikacją publiczną. Hotel w centrum Mediolanu – 3 noclegi ze śniadaniami. Kolejność zwiedzania muzeów jest zależna od godzin dokonanych rezerwacji. Dodatkowe propozycje programu będą realizowane w miarę możliwości i w zależności od zainteresowania uczestników.

Szczegóły programu otrzymają osoby, które prześlą wstępną deklarację uczestnictwa na adres kontakt@wyprawyz.pl.

Przewidywana cena w zależności od wielkości grupy to koło 2100 PLN.

W programie m.in.

  • Mediolan (co najmniej dwa pełne dni pobytu)

Palazzo Reale
Wystawa „Dentro Caravaggio
Na wystawie zostanie zaprezentowanych 18 płócien malarza, czyli około 1/3 ze wszystkich znanych jego obrazów. Obok dzieł pochodzących z takich kolekcji jak Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Wadsworth Atheneum of Art w Hartford, Detroit Institute of Arts, Nelson-Atkins Museum of Art w Kansas City, Museo Montserrat w Barcelonie pokazane zostaną unikalne dokumenty rzucające nowe światło na nieznane fragmenty życia artysty. Szczególny nacisk na wystawie został położony na analizę techniki malarskiej Caravaggia, w czym pomagają aktualne zdjęcia obrazów w promieniach rentgenowskich.

Wystawa „Toulouse-Lautrec. ll mondo fuggevole
Wystawa we współpracy z muzeum artysty w Albi. 250 dzieł pochodzący m.in. z Galerii Tate w Londynie, Narodowej Galerii Sztuki w Waszyngtonie, Muzeum Puszkina w Moskwie, Muzeum Sztuk Pięknych w Houston oraz Muzeum Sztuki w São Paulo.

Wystawa „Incantesimi. I costumi del Teatro alla Scala dagli anni Trenta a oggi
Pokaz 24 kostiumów Teatru La Scala, które do tej pory nie były prezentowane publiczności.

Katedra St. Maria Nascente

Museo del Novecento (Muzeum Sztuki XX wieku)

Castello Sforzesco (z jedną z ostatnicg rzeźb Michała Anioła i dekoracją realizowaną przez Leonarda da Vinci)

Museo Poldi Pezzoli

Museo del Ottocento, Galleria d’Arte Moderna (Muzeum Sztuki XIX wieku)

bazylika Santa Maria delle Grazie oraz refektarz i „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci (mamy już rezerwacje!)

Dodatkowe punkty programu w Mediolanie (dla chętnych, realizowane w miarę możliwości czasowych)

Pinacoteca di Brera

Pinacoteca Ambrosiana

Kościół Santa Maria delle Grazie
Refektarz mieszczący „Ostatnią Wieczerzę” Leonada da Vinci (rezerwacje wejścia nie są jeszcze przyjmowane w terminie naszej wycieczki)

Basilica di Sant’Ambrogio

MUDEC Museo delle Culture
Wystawa „Egypt. The extraordinary discovery of Pharaoh Amenhotep II” (por. galeria Grobowiec Amenhotepa II w Mediolanie)
Wraz z rekonstrukcja 1:1 grobowca faraona Amenhotepa II pokazywane są obiekty wypożyczone z takich kolekcji jak Muzeum Egipskie w Kairze, Stichting Rijksmuseum van Oudheden w Lejdzie, Kunsthistorisches Museum w Wiedniu oraz Narodowego Muzeum Archeologicznego we Florencji.

 

  • Bergamo

Accademia Carrara di Belle Arti
Galeria prezentująca przede wszystkim malarstwo włoskie z bardzo bogatym wyborem szkoły lombardzkiej i weneckiej.

bazylika Santa Maria Maggiore i zwiedzanie miasta.

Prosimy o rozpropagowanie naszej propozycji wśród potencjalnie zainteresowanych znajomych. Zwiększa to szansę zebrania się minimalnej grupy i realizacji proponowanych ‚Wypraw ze sztuką’!
Dziękujemy w imieniu wszystkich Miłośników Sztuki.