Zbliżenia

artdone.pl oraz Fundacja Art Transfer zapraszają na

nowy cykl wykładów online o sztuce

FOKUS NA SZTUKĘ

  • marzec 2021 r.
  • piątki, godzina 19.00
  • wykłady prowadzi: Przemysław Głowacki

cykl „Zbliżenia”

Wymuszone izolowanie się w ostatnim czasie poprzestawiało nam rzeczywistość. Przy okazji potwierdziło się jak ważna jest dla nas sztuka. Brakuje nam bardzo bezpośredniego kontaktu, ale internet okazał się pomocny w tej sytuacji. Wzrosła liczba spotkań i prezentacji, możemy słuchać wykładów, brać udział w rozmowach o sztuce, oglądać kolekcje i zwiedzać muzea. Skąd pomysł na mój nowy cykl wykładów online? Jak będzie się różnił od innych propozycji? Często mamy uczucie niedosytu, szczególnie słuchając ogólnych prezentacji o słynnych i ważnych artystach. W tym cyklu przyjrzymy się wyjątkowym momentom w ich twórczości. Zapraszam na bliskie spotkania z Claudem Monetem, Paulem Cézannem, Paulem Gauguinem, Vincentem van Gogh’iem. Pojawią się dzieła znane, ale też mniej popularne.

Jako wprowadzenie do spotkań online polecam obejrzenie przygotowanych przeze mnie wcześniej wykładów i nagranych przez Warszawską Szkołę Filmową (Impresjonizm. Wykłady oraz Postimpresjonizm. Wykłady).

5 marca – Claude Monet w Londynie

12 marca – Paul Cézanne w Paryżu

19 marca – Paul Gauguin na Martynice

26 marca – Vincent van Gogh w Auvers-sur-Oise

Spotkania odbywają się na platformie Zoom. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wykupić bilet na stronie Fundacji Art Transfer w zakładce zgłoszenia (za pośrednictwem portalu GoOUT.net). Możliwe jest również wykupienie karnetu na wszystkie spotkania, wtedy jeden wykład jest bezpłatny.

foto: Piotr Litwic